12.06.2024

Suzuki Clean Ocean (edycja polska) – sprzątamy po raz czwarty

Suzuki Motor Poland ponownie zorganizowało akcję pod hasłem „Suzuki Clean Ocean”. Wolontariusze – młodzież i nauczyciele z gdańskiej szkoły podstawowej nr 39 im. Wojska Polskiego - pro bono sprzątali nadbałtyckie wydmy w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Suzuki Clean Ocean to akcja, która ma na celu uświadomienie, że śmieci nad brzegami czy w wodzie mają bezpośredni wpływ nie tylko na środowisko, ale przede wszystkim na nasze zdrowie. W ramach akcji wolontariusze na całym świecie (kilkanaście tysięcy od ponad 10 lat) sprzątają nadmorskie lub oceaniczne plaże, ale też brzegi jezior, rzek czy nawet rowy melioracyjne. Dlaczego? Bo śmieci w kontakcie z wodą nieuchronnie się rozkładają, a pozostałości tego procesu – toksyczne dla ludzi – trafiają do wód gruntowych. Idea całej akcji jest prosta – chcemy pokazać młodzieży jak istotną rolę pełni ekologiczna edukacja. Młodzież wraz z kadrą nauczycielską z gdańskiej szkoły nr 39 z wyjątkowym zaangażowaniem ruszyła pomiędzy wydmy w okolicy portu jachtowego w Górkach Zachodnich i Hotelu Galion, który pomógł w zorganizowaniu całej akcji. Efekt ich kilkugodzinnej wyprawy to kontener śmieci! Znakomita większość pozbieranych odpadów to drobiazgi porzucone przez plażowiczów oraz wędkarzy, ale – biorąc pod uwagę, że ścieżki na wydmach są niedostępne dla samochodów i prowadzą z daleka od asfaltu - nie zabrakło też śmieci zaskakujących charakterem lub rozmiarami (opony samochodowe,  dziecinny model samochodu oraz... 20-kilogramowy sedes, najwyraźniej wyrzucony po remoncie). W akcji „Suzuki Clean Ocean 4” czynny udział wzięła ekipa Dealera silników zaburtowych Marinero z Gdyni oraz instruktorzy z Suzuki Marine Academy wraz z jej szefem kapitanem Jakubem Szymańskim. Dzięki uprzejmości Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR oraz Policji udało się zwiedzić specjalistyczną jednostkę-statek ratowniczy i z bliska przyjrzeć się ekwipunkowi pościgowemu stosowanemu na lądzie czy na wodzie. Młodzież przeszła też szkolenie bezpieczeństwa oraz poznała morski ekwipunek ratunkowy. Wszystkim, a zwłaszcza młodym wolontariuszom serdecznie dziękujemy. Kolejna edycja akcji Suzuki Clean Ocean odbędzie się jeszcze w tym roku!

10.07.2024

Nowy Swift Roadshow w liczbach

30 firm dilerskich, 35 miast, 42 sportowców, 43 pokazy i ponad 1,5 tysiąca gości – oto bilans zakończonego cyklu prezentacji Nowy Swift Roadshow.

Dowiedz się więcej
08.07.2024

Team Suzuki CN Challenge na wyścigu Suzuka 8 Hours – na czas i wytrzymałość z eksperymentalnym eko-paliwem

Ekipa Suzuki Motor Corporation weźmie udział w 8-godzinnym wyścigu endurance, który odbędzie się 19-21 lipca na torze Suzuka w ramach cyklu FIM EWC 2024 (FIM Endurance World Championship).

Dowiedz się więcej
28.06.2024

Nowy Swift, gwiazda tegorocznego Suzuki Road Show, spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów

Suzuki Road Show, cykl imprez zainicjowanych ponad 10 lat temu przez Prezesa Suzuki Motor Poland Piotra Dulnika, w swojej najnowszej odsłonie był poświęcony modelowi Suzuki Swift czwartej generacji.

Dowiedz się więcej
24.06.2024

Suzuki wprowadza elektroniczną książkę gwarancyjną (e-KG) w aplikacji Moje Suzuki

W przypadku danych związanych z gwarancją liczy się przede wszystkim łatwy dostęp a więc najważniejsza jest wygoda użytkownika. Dlatego od czerwca 2024 w ramach bezpłatnej aplikacji Moje Suzuki uruchomiono nową funkcjonalność tzw. elektronicznej książki gwarancyjnej (e-KG).

Dowiedz się więcej