Aplikacja SUZUKI CONNECT obejmuje siedem usług o różnych funkcjach

Pobierz i zainstaluj aplikację SUZUKI CONNECT na swoim smartfonie, aby korzystanie z Twojego samochodu Suzuki było jeszcze wygodniejsze i bardziej wydajne.

  • Uwaga:
  • - Warunki użytkowania usług różnią się w zależności od funkcji. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Instrukcją korzystania z aplikacji.
  • - Poszczególne funkcje aplikacji mogą być zmieniane bez powiadomienia.

Powiadomienia o statusie

Pozostawienie otwartych drzwi samochodu

Zauważ, jak łatwo zadbać o bezpieczeństwo swojego pojazdu z SUZUKI CONNECT – jeśli pozostawisz drzwi otwarte, aplikacja szybko Cię o tym powiadomi. Dodatkowo będziesz w stanie natychmiast zamknąć je zdalnie przy pomocy swojego smartfona!

Pozostawienie włączonych świateł

Nie musisz więcej martwić się, że przez przypadek pozostawisz w swoim samochodzie włączone światła. SUZUKI CONNECT zadba o Twój akumulator, przypominając Ci o konieczności powrotu do pojazdu i wyłączenia drenujących go świateł.

Lokalizowanie zaparkowanego samochodu

Już nigdy więcej nie będziesz błądzić po parkingu w poszukiwaniu pozostawionego samochodu. Z aplikacją łatwo znajdziesz i wrócisz do pojazdu, dzięki wyświetlanej na mapie lokalizacji ostatniego miejsca, gdzie zgaszono jego silnik. Ta funkcja przyda się szczególnie na rozległych parkingach przy centrach handlowych lub w pobliżu autostrad.

Funkcja dodatkowa: Udostępnianie lokalizacji zaparkowanego samochodu

Funkcja udostępniania lokalizacji zaparkowanego samochodu ułatwi Tobie i Twoim bliskim spotkanie się w konkretnym punkcie bez ryzyka zgubienia się. Wystarczy, że wyślesz odpowiedniej osobie informację o miejscu, w którym znajduje się Twój pojazd za pośrednictwem wiadomości e-mail lub krótkiej wiadomości SMS.

  • Uwaga:
  • - Jeśli pojazd zaparkowany jest na parkingu wielopoziomowym, na mapie wyświetli się lokalizacja samochodu bez wskazania piętra, na którym się on znajduje.
  • - W strefach o słabym zasięgu GPS takich, jak parkingi podziemne, wyświetlenie precyzyjnej lokalizacji może okazać się niemożliwe.

Historia jazdy

Aplikacja SUZUKI CONNECT umożliwia wyświetlenie historii jazdy z ostatnich 18 miesięcy. Dane można powiązać z konkretnymi kierowcami, przyporządkować do poszczególnych podróży, a także podzielić na kategorie prywatną i służbową. Wszystkie informacje można wyeksportować do pliku CSV.

Dane wyświetlane dla pojedynczej podróży:

• data i godzina podróży     • czas podróży     • pokonana odległość     • średnie zużycie paliwa     • początek / koniec podróży

Geofencing i dozór

Geofencing

Nawet, jeśli nie Ty prowadzisz samochód, wciąż masz nad nim kontrolę. Z SUZUKI CONNCET możesz określić czas i obszar, po wjechaniu w który aplikacja wysyłać będzie alert z powiadomieniem. Dzięki temu niezwłocznie dowiesz się, gdy osoba kierująca Twoim samochodem przekroczy wyznaczoną przez Ciebie granicę w określonym czasie. Możesz na przykład ustawić funkcję powiadomienia, kiedy kierowca prowadzący Twój pojazd wyjedzie z ustawionej strefy, aby Cię odebrać.

Dozór, ostrzegający o nieobecności pojazdu w wyznaczonym miejscu w określonym czasie

To absolutnie naturalne, że martwisz się o swoich najbliższych, gdy siadają za kierownicą. SUZUKI CONNECT pozwala ustawić czas i obszar dla alertu, który powiadomi Cię, jeśli samochód prowadzony przez innego kierowcę będzie nieobecny w ustalonym czasie w określonej strefie. W praktyce umożliwia to na przykład wysyłanie przez aplikację powiadomienia, kiedy mieszkający oddzielnie członek rodziny nie wróci do swojego domu o wybranej porze.

Powiadomienia o bezpieczeństwie

Powiadomienia o alarmach bezpieczeństwa

Aby zapewnić Twojemu samochodowi bezpieczeństwo, aplikacja SUZUKI CONNECT wyśle na Twój smartfon powiadomienie, jeśli zamek w zaparkowanym pojeździe zostanie naruszony, w wyniku czego aktywuje się alarm bezpieczeństwa.

Powiadomienie o uruchomieniu silnika

Aby zapewnić Twojemu samochodowi bezpieczeństwo, możesz wyznaczyć czas, kiedy nie spodziewasz się używać pojazdu, na przykład w nocy albo w godzinach Twojej pracy. SUZUKI CONNECT powiadomi Cię, jeśli w tym czasie silnik samochodu zostanie uruchomiony.

Komunikaty ostrzegające przed awariami samochodu

Jeśli, ze względu na problemy z samochodem, aktywowana zostanie kontrolka ostrzegawcza, aplikacja wyśle na Twój smartfon powiadomienie o tym fakcie. W powiadomieniu wskazana zostanie przyczyna problemu oraz rekomendowane działania. Będziesz w stanie zadzwonić do swojego dealera bezpośrednio z aplikacji albo poprosić o wsparcie pomoc drogową.

Przeglądy okresowe /
powiadomienia o akcjach przywoławczych

Aby mieć pewność, że przegląd okresowy Twojego samochodu zawsze będzie wykonywany na czas, będziesz otrzymywać powiadomienia z przypomnieniem o zbliżającym się terminie przeprowadzenia kontroli. Otrzymasz powiadomienie o ewentualnych akcjach przywoławczych.